Dom

EM w łazience.

EM w łazience - obrazek

Doceniamy obecność Efektywnych Mikroorganizmów na skórze, ponieważ środowisko bakterii kwasu mlekowego wspiera naturalnie występującą na skórze mikroflorę.  Nieprzyjemnyzapach pod pachami,powstającyprzy poceniu się, powstaje w ten sposób, że wraz z potem jest wydalana nie tylko woda, lecz także związki organiczne.

Pielęgnacja kwiatów w doniczce i flakonie.

Pielęgnacja kwiatów w doniczce - obrazek

Aby zapewnić doskonałe warunki do wzrostu i kwitnienia roślin doniczkowych należy podlewać  je wodą uzdatnioną  rurkami ceramicznymi, raz w tygodniu dodać 1 nakrętkę EM Ogród na 1 l wody do podlewania. Do flakonu z kwiatami ciętymi należy włożyć 3–6 rurek. Jedną rurkę lub szczyptę proszku ceramicznego Super Cera należy umieścić w doniczce. Wielbiciele kwiatów, którzy zaczynają stosować EM, jako pierwszy sukces podają to, że kwiaty, które w zasadzie już zamierzali wyrzucić, znowu nabierają krasy. Przyczyną tego jest garść rurek włożona do wody do podlewania kwiatów.

Czysty dom, czyli "pozbawiony mikroorganizmów"?

Czysty dom, czyli pozbawiony mikroorganizmów - obrazek

Czystość oznacza, że jest zmywany stary brud oraz że wszystkie powierzchnie są zasiedlane przez dominującą dobrą mikroflorę. Mikroorganizmy z natury rzeczy zasiedlają wszystkie powierzchnie. Wydaje się zasadne działanie w tym kierunku, żeby zasiedlić wszystkie powierzchnie pożądanymi mikroorganizmami. Najlepszym warunkiem przyjemnego życia jest czystość.

Czystość - inne spojrzenie.

Czystość - inne spojrzenie - obrazek

„ Najważniejsze jest to czego nie widać” – Lao  Tse

Pod słowem „czysty” rozumiemy dziś najczęściej  „pozbawiony bakterii i innych mikroorganizmów”.Reklama różnych środków do czyszczenia i dezynfekcji każe nam wierzyć, że istnieje rodzaj „idealnej” czystości. Jest to praktycznie niemożliwe bowiem mikroorganizmy zasiedlają wszystkie powierzchnie tego świata – żyjemy w OCEANIE MIKROORGANIZMÓW. Są wśród nich i te szkodliwe jak i te niezbędne dla naszego zdrowia.